Útok skrze SMS zprávy může způsobit restart Nexus smartphonů

0

Nexus 5 cast

Bogdan Alecu, který pracuje v jedné nizozemské IT společnosti, objevil chybu u Galaxy Nexusu, Nexusu 4 a Nexusu 5. Problém spočívá v podivném chování smartphonu po přijetí většího množství tzv. Flash SMS neboli Class 0 SMS, tedy krátkých textových, které se okamžitě zobrazují na displeji v dialogovém okně. Na příjem tohoto typu SMS není uživatel upozorněn žádným zvukem ani vibrací.

Pokud Nexus v krátkém časovém intervalu dostane alespoň třicet Flash SMS, dojde z neznámého důvodu k restartování telefonu nebo výpadku mobilního připojení k internetu. Nejedná se tedy o nijak závažný problém, který by ohrožoval soukromí, ale při případném útoku by mohl uživatel zmeškat například důležitý hovor.

Bogdan Alecu objevil chybu už před rokem a rozhodl se nejprve kontaktovat Google, od kterého se dočkal odpovědi, že společnost pracuje na odstranění chyby. Když však Alecu zjistil, že chyba nebyla odstraněna v Androidu 4.3 Jelly Bean ani nejnovějším Androidu 4.4 KitKat, rozhodl se podrobnosti o ní zveřejnit na nedávno proběhlé konferenci DefCamp v rumunské Bukurešti.

V současné době existuje několik aplikací, které umějí zabránit tomuto útoku ve formě Flash SMS. Jednu z aplikací vydal přímo Bogdan Alecu pod názvem Class0Firewall a v případě zájmu si ji můžete bezplatně stáhnout z Google Play Store.

zdroj: PC World via Phone Arena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here