Samsung Galaxy S Duos 2 – o chlup lepší než předchůdce

1

Samsung začne v nejbližší době prodávat druhou generaci smartphonu Galaxy S Duos, která ve srovnání s předchůdcem dočkala jen drobnějších vylepšení. Tento „dvousimkáč“, který zapadá do nižší střední třídy, se nejprve znenadání objevil na webu bulharského zastoupení výrobce a o několik hodin později už byl k předobjednání v Indii.

Samsung Galaxy S Duos 2 (1)

Samsung Galaxy S Duos 2 (GT-S7582) má 4″ displej s rozlišením 800 x 480 obrazových bodů. O pohon se stará dvoujádrový procesor taktovaný na 1,2 GHz a doplněný o 768MB RAM. pro uživatelská data je určeno 4GB vnitřní úložiště s možností rozšíření až o dalších 64 GB skrze slot na micro SD karty.

Ve výbavě telefonu najdeme také 5mpx zadní fotoaparát s autofokusem i LED bleskem, 0,3mpx přední kamerku pro videohovory a baterii o kapacitě 1 500 mAh. Ničím nepřekvapí seznam podporovaných bezdrátových technologií, který zahrnuje HSPA+, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth a GPS.

Samsung Galaxy S Duos 2 má operační systém Android 4.2 Jelly Bean, který je samozřejmě doplněn o uživatelskou nadstavbu TouchWiz. Novinka má tloušťku 10,57 mm, hmotnost 118 gramů a bude nabízena ve dvou barevných verzích: černé a bílé. Cena smartphonu zatím oznámena nebyla, ale odhadujeme ji na 4 500 až 5 000 Kč.

Při pozornějším přečtení výše uvedené výbavy zjistíte, že ve srovnání s první generací smartphonu byl vylepšen jen procesor a operační systém. Všechny ostatní prvky výbavy a dokonce i design zůstaly nezměněny. Pokud tedy vlastní aktuálně prodávaný Samsung Galaxy S Duos, neexistuje žádný pádný důvod, proč začít šetřit na druhou generaci.

Samsung Galaxy S Duos 2 (2)

zdroj: Fone Arena

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here