Základní lincence Unity mobile nyní úplně zdarma

0

unity

Pokud se v dnešní rozhodnete vyvíjet hry pro Android, nebo v podstatě i jakoukoliv jinou mobilní platformu, tak budete mít hned několik možností. Buďto budete moci své dílo postavit na vlastním enginu nebo využít nějaký již hotový. V druhém jmenovaném případě se budete muset dále rozhodnout, zda jít do nějakého základního, u kterého budete muset ještě poměrně dost programovat, třeba mého milovaného MonoGame, nebo naopak zvolit nějaký abstraktnější, který ale zas nenabídne tolik možností, kupříkladu GameSalad nebo i GameMaker.

Někde mezi tím pak leží v dnešní době nadmíru oblíbený a vskutku multiplatformní engine Unity 3D Ten totiž nabízí jak relativně mocný editor, tak i možnost upravit si vcelku dost věcí přímo v kódu hry. Jeho nevýhodou byla bohužel až do začátku tohoto týdne cena, základní verze pro mobilní platformy totiž stála 500 dolarů, což není alespoň pro začínající vývojáře úplně málo.

To je ovšem nyní už minulostí, základní verze Unity 3D pro mobilní platformy, tedy Android, iOS a výhledově Windows Phone 8 je totiž nově dostupná zdarma a to včetně licence pro komerční použití, vydávání her na digitální distribuce a tak podobně. Jediným omezením jsou dřívější omezení základní verze a obrat společnosti za poslední fiskální rok nepřesahující 100 000 dolarů, tedy cirka 2 miliony korun.

Majitelé základních verzí, kteří je koupili v posledních 30 dnech, také nepřijdou zkrátka. Dostanou slevu na další nákupy, konkrétně Pro verze by je podle všeho měly vyjít výrazně levněji.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here