Xiaomi představilo elektrický skútr s dobrým dojezdem a cenou telefonů střední třídy!

1

xiaomi-skutrXiaomi minulý týden vypustilo na internet upoutávku, která naznačovala, že představí společnost tento týden v pondělí nějaký dopravní prostředek. Dokonce se spekulovalo, že by mohlo jít o první elektromobil této značky. Xiaomi včera dopravní prostředek skutečně představilo, ale bohužel se zatím o automobil nejedná. Jde o poměrně zajímavý malý skútr!

Konstrukce je poměrně obvyklá a nejedná se o nic nevídaného. Skútr je však na rozdíl od spousty konkurentů poháněn elektrickou energií, díky čemuž je tichý a ekologický. Skútr Mi je skládací a váží 12,5 Kg, což z něj dělá skladný dopravní prostředek, který se dá bez větších obtíží přepravovat například v autě. Do výbavy patří třeba také integrované přední LED světlo, duální brzdový E-ABS systém u předního kola a klasické mechanické brzdové kotouče u toho zadního. Maximální rychlost je 25 Km/h a baterie disponuje dostatečnou kapacitou pro 30 Km dojezd na jedno nabití.

Mi skútr od Xiaomi je také opravdu levný, jelikož se má na domácím trhu prodávat za 1 999 RMB, což je asi 7 500 korun českých. Zatím nevíme, jak to bude s dostupností na našem trhu, ale dá se předpokládat, že pokud u nás bude skútr k dostání, určitě se bude prodávat za vyšší cenu.

Zdroj

1 komentář

  1. 30 kilometrů? To měřili na nějaké 40kilové Číňance, ne? 😀 Já mám 85 kilo a můj rekord je tak polovina.
    Ano, jel jsem na tom z Vizovic do Zlína nějakých šestnáct kiláků a dojela, ale na ekomód a dojela z posledních sil, už se jí fakt moc nechtělo.
    Takže realita je taková.
    A stoupavost je docela tragédie, takže do kopce se člověk namaká. Ale má to jenom čtvrt koně, tak co by člověk chtěl 😀

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here