Xiaomi Mi 5c | Výborně vybavený telefon za cenu okolo 5 tisíc korun? Již 30. listopadu!

0

mi-5cZ Číny unikly základní specifikace nového Xiaomi Mi 5c, které bude nejspíš levnější a slabší alternativou nedávno představeného Xiaomi Mi 5s.

Pojďme se tedy podívat, co nám nové Xiaomi nabídne. Displej by měl mít 5,5 palců a úzké rámečky, o pohon se bude starat osmi-jádrový procesor s taktem 2,2 GHz, který doplní 3 GB operační paměť a o dostatek úložného prostoru zajistí 64 GB interní úložiště. Telefonu by neměla chybět podpora NFC a jeho hlavní fotoaparát disponuje 12 MP snímačem, zatímco o pořizování selfies se stará 8 MP přední snímač. Zařízení by mělo běžet na OS Android 6.0 Marshmallow s nástavbou MIUI 8. Procesor bude mít pravděpodobně osm jader Cortex-A53 a spekuluje se o tom, že by ho mohlo vyrábět samo Xiaomi, což je však zatím jen nepotvrzená domněnka.mi-5cDřívější úniky nám prozradily, že má telefon snímač otisků prstů umístěn na přední straně a nabídne také mírně zaoblené 2.5D sklo. Xiaomi Mi 5c bude údajně představeno již 30. listopadu, což je příští středa. Jde o den, kdy by mělo Meizu představit svou novou nástavbu Flyme OS 6 a minimálně jeden nový smartphone (možná model X). Xiaomi se tak podle všeho rozhodlo, že nenechá svého konkurenta celý den v záři reflektorů.

Telefon by měl stát 999 CNY, což je asi 3 700 korun českých. To je za zařízení z linie Mi 5 bezesporu velice slušná cena, ale nepředpokládáme, že za ni bude tento telefon dostupný i u nás. Dalo by se očekávat, že by se u nás mohla cena tohoto telefonu pohybovat mezi pěti až šesti tisíci korunami, což je za podobné zařízení stále velice příznivá cena!

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here