XDA: Vytvořte na SD kartě Galaxy S III swap oddíl pro zvětšení velikosti RAM

6

Jednou z největších výhod Androidu oproti jiným platformám je vcelku dobře fungující a programátorům poměrně otevřený multitasking, neboli schopnost práce více aplikací nejednou. Bohužel je omezen jedním drobným problémem, na rozdíl od procesoru nebo grafického čipu, neprožila RAM paměť v přenosných zařízeních žádnou extrémní revoluci a tedy tak trochu zaostává rychlostí a kapacitou.

Běžný uživatel si nemusí ničeho ani všimnout, ale s tím jak Android, jeho grafické nadstavby a samozřejmě také aplikace rostou na velikosti, tak systém daleko častěji zabíjí aplikace na pozadí a následně je pak v případě návratu musí restartovat. To se pak ve valné většině projevuje ztrátou aktuálního stavu a tedy otravě uživatele. Hezkým případem, kdy ona otrava došla tak daleko, až si někteří pokročilejší uživatelé začali stěžovat, byl například nedávný incident s HTC One X.

Naštěstí je ale Android postavený na linuxovém jádře a tedy, stejně jako v určité podobě všechny operační systémy, podporuje swapování neboli odkládání dat v případě zaplnění paměti RAM na sekundární úložiště, v případě přenosných zařízení třeba na oddíl SD karty.

A právě swapování bylo nedávno umožněno i na nové vlajkové lodi Samsungu, Galaxy S III. Postup je poměrné jednoduchý, stačí na SD kartě vytvořit swapovací oddíl, stáhnout jeden instalovatelný .zip a pomocí recovery jej nainstalovat.

Po instalaci je dobré mít na paměti, že swap na SD kartě není ani omylem tak rychlý, jako přímo určená RAM, takže v případě jejího zaplnění může dojít k lehkému zpomalení například při obnovování programů. Taktéž se výrazné nedoporučuje vytahování SD karty se swapem při zapnutém telefonu.

Zdroj & další informace a tak: XDA

6 KOMENTÁŘE

    • Nějak výrazně bych se nebál, asi se pak nedá předpokládat, že pak vydrží třeba 5 let, ale alespoň rok, dva by i tak vydržet mohla.
      A samozřejmě je to taky kus od kusu, takže můžete mít smůlu a opravdu jich pár zrušit za krátkou dobu.

  1. Nemusí se taky náhodou flashnout jeho kernel ?, swap na sd kartě mám po flashování Hard-Swap-Yank555.lu_Flasher-v1.1.zip mám ram pořád stejně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here