Vice prezident Samsungu potvrdil práce na chytrých hodinkách

0

samsung

S výjimkou nového Octa procesoru a řady zařízení Galaxy Note, která jako první přišla se skloubením moderních chytrých zařízení a stylusu, se dá s klidným srdcem říci, že Samsung posledních let nepatřil zrovna k dvakrát inovativním firmám. Nikdy tedy nebyl výrazně pozadu, nastolený trend většinou rychle rozpoznal a dodal vlastní, silným marketingem posílený, produkt, který vzhledem k poměrně slušné kvalitě většinou uspěl a původního průkopníka třeba i překonal. Až na výše zmíněné produkty snad ale nikdy nepřišel na trh přímo jako ten první.

Výhledově by se to ovšem mohlo změnit. Výkonný viceprezident Samsungu, Lee Young Hee, totiž v rozhovoru pro server Bloomberg potvrdil, že jihokorejský gigant již dlouhou dobu pracuje na chytrých hodinkách, přičemž je prý velmi pravděpodobné, že je na trh uvede již brzy.

Pokud připustíme, že Samsung na hodinkách opravdu pracuje, a že je opravdu představí brzy, tedy nejpozději ve 3. čtvrtletí letošního roku, tak by také mohl předběhnout Apple, který na hodinkách údajně také pracuje, a stát se tak jedním z prvních výrobců, kteří podobné zařízení nabídnou.

Samozřejmě by hodinky od Samsungu nebyly úplně první, na trhu jsou již například I’m watch, Sony SmartWatch, Pebble nebo dokonce v Česku dostupné Cookoo, nicméně jsou-li spekulace pravdivé, tak by šlo o první opravdu chytré hodinky, tedy takové, který androidí telefon v podstatě nahradí a ne jen doplní, jako ve výše zmíněných příkladech.

Vše je zatím samozřejmě pouze ve stádiu spekulací, nicméně potvrzení vysokým představitelem spolu s údajnými screenshoty, které se objevily v únoru letošního roku, určitě něco znamenat budou.

Zdroj: bloomberg

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here