Uživatelé iPhonů jsou podle studie méně upřímní a pokorní než uživatelé Androidu!

1

android--1Podle výzkumu University of Lincoln o vás hodně prozradí to, zda jste uživatelem iPhonu nebo telefonu s Androidem.

Výsledky studie říkají, že uživatelé telefonů s Androidem jsou vnímáni jako upřímnější, zatímco uživatelé iPhonů jsou považováni za větší extroverty.

Tyto výsledky vycházejí z doktorské studie provedené Heatherem Shawem z fakulty psychologie na University of Lincoln. Studie se zabývala osobnostními rozdíly mezi uživateli iPhonů a telefonů s Androidem.

Shaw řekl: „Volba smartphonu je jednou z nejzákladnějších voleb při naší personalizaci a může nám toho o uživateli hodně prozradit.“

„Je více než zřejmé, že smartphony se stávají malými digitálními verzemi jejich uživatelů, a proto mnozí z nás nemají rádi, když ostatní lidé využívají naše telefony, jelikož o nás mohou hodně prozradit.“

V první studii výzkumníci požádali 240 účastníků o vyplnění dotazníku, který se týkal toho, jaké vlastnosti si spojují s uživateli jednotlivých značek smartphonů.

Ve druhé studii testovali, jak odpovídají tyto stereotypy skutečným osobnostním rysům. Druhé studie se účastnilo 530 uživatelů iPhonů a telefonů s Androidem.

Výsledky z první studie ukázaly, že uživatelé Androidu jsou vnímáni jako poctivější a skromnější, ale jsou považováni za méně extrovertní než uživatelé iPhonů.

Výsledky druhé studie však ukázaly, že většina stereotypů je ve skutečnosti milná. Bylo však zjištěno, že větší upřímnost a pokora je častěji zastoupena u uživatelů Androidu.

Výzkumníci také zjistili, že u žen je dvakrát větší pravděpodobnost, že vlastní iPhone než telefon se systémem Android a vlastníci iPhonů si mnohem častěji myslí, že je velice důležité mít drahý a luxusní telefon.

Zdroj

1 komentář

  1. Prostě bezpáteřní lháři, stejně jako Apple, stejně jako Jobs, podřadní lidé
    Stejně se má hodnotit stejná cenová hladina, takhle je to mišmaš

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here