Texas Instruments se řady OMAP nevzdává, 5. generace určitě přijde

0

texas instruments logoPo včerejším oznámení amerického výrobce procesorů, Texas Instruments, o pozvolném stahování z mobilního trhu a přesunu k vestavěným systémům se okamžitě objevily spekulace, že kvůli tomu dojde ke zrušení očekávané řady OMAP 5, která měla jako úplně první přinést procesor postavený na čistém návrhu Cortex A15.

Ty nicméně dnes ráno vyvrátil mluvčí společnosti, který pro server gsmarena uvedl, že se TI OMAPu 5 rozhodně nevzdává. Jen se jej bude snažit v rámci změny směřování společnosti upravit tak, aby byl využitelný i ve vestavěných systémech.

Prozatímní vývoj čipů prý navíc jde podle plánu, takže se jej v reálných zařízeních zřejmě dočkáme začátkem roku 2013. A vzhledem k tomu, že transformace firmy do té doby dokončená spíše nebude, tak dost možná půjde právě o telefony nebo tablety s Androidem.

Celkově se tedy dá říci, že ačkoliv Texas Instruments z mobilního trhu jednou určitě zmizí, tak to bude ještě chvíli trvat. A v mezičase se možná dočkáme několika zajímavých procesorů.

Zdroj: gsmarena

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here