Společnosti Facebook a YouTube aktivně odstraňují extrémistická videa

0

facebook-youtube2-fade-1920Na internetu existuje spousta nevhodných videí a společnosti jako je YouTube, Facebook nebo Google bohužel nedokážou všechna videa samy odhalit, takže je to většinou ponecháno na uživatelích, kteří mají takováto videa nahlásit. Podle zprávy z Reuters se nicméně zdá, že společnosti jako Facebook a Google k problematice přistupují aktivně.

Ve zprávě se uvádí, že tyto společnosti aktivně odstraňují extremistická videa ze svých platforem. Zřejmě nasadily systém, kterým jsou schopny detekovat a odstranit videa, která se vztahují k islámskému státu nebo jsou podobně extrémistická. Systém je také schopen detekovat, když jsou videa převzata a pokusí se zabránit tomu, aby byla znovu zveřejněna.

Nemůžeme se divit, že se zúčastněné společnosti k systému nijak nevyjádřily, jelikož je to bezesporu choulostivá a tajná záležitost. Někteří lidé spekulují, že by to mohl systém fungovat na principu kontroly dříve nahlášených videí, díky kterým identifikuje typické znaky extremistických videí, takže se vlastně učí je rozpoznávat. To jsou však pouze spekulace.

Někdo by mohl namítat, že se jedná o cenzuru, ale je třeba si uvědomit, že jakákoliv videa tohoto rázu porušují pravidla platforem, na kterých jsou uveřejňovány a navíc mohou podle mnoha studií napomáhat k radikalizaci některých lidí.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here