Společnost Huawei bude u svých zařízení dále využívat Android! Vlastní OS nepotvrdila

0

huawei-1Před nedávnem se na internetu objevila zpráva, že Huawei vytváří vlastní mobilní operační systém pro případ, že se zhorší jeho vztah se společností Google nebo že se Google rozhodne ukončit vývoj OS Android. Generální ředitel společnosti Huawei napsal na Weibo, že společnost bude i nadále využívat OS Android, pokud bude dále open-source.

Generální ředitel nepotvrdil zvěsti o vývoji vlastního mobilního operačního systému, ale vzhledem k tomu, že i Samsung vytváří alternativní operační systémy založené na systému Tizen, nebylo by to překvapivé. Nemluvě o tom, že generální ředitel společnosti Huawei zvěsti o vlastním operačním systému ani nepopřel.

Jeho prohlášení však docela dává smysl. Aktuálně je totiž Android zdarma, i když výrobci jsou povinni získat licenci, pokud chtějí nainstalovat do telefonů služby společnosti Google, jako je Gmail, Google Maps a tak dále. Tato licence je sama o sobě zdarma, ale musí být ověřena nějakou z firem třetích stran, které si za to účtují poplatek.

Google vydělává peníze prodejem aplikací nebo například prostřednictvím reklamy. Systému Android je díky tomu relativně levný, čímž se zvyšují výrobcům zisky. Kdyby však Google změnil strategii a za Android by se muselo platit, je pochopitelné, že by si někteří výrobci chtěli vyvíjet své vlastní operační systémy.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here