Spekulace: Microsoft nabídl Samsungu 1 mld. dolarů, pokud podpoří Windows Phone

0

Samsung a Microsoft

Spekuluje se o tom, že má Microsoft zálusk na spolupráci se jihokorejským Samsungem. Ačkoliv softwarový gigant nedávno využil příležitosti, kdy Galaxy S4 jednomu majiteli shořelo, a vytvořil si ve světě zajímavou reklamu, nyní chce od Samsungu pomoc.

Údajně totiž Microsoft nabídl jihokorejskému gigantovi 1 miliardu dolarů (20 miliard korun). Takovou sumu by Samsung dostal v případě, že by začala vyrábět chytré telefony či tablety s operačním systémem Windows Phone. Informace vznikla na sociální síti Twitter, přesněji ve zprávě od ruského bloggera jménem Eldar Murtazin. Jedná se proto pouze o neověřené spekulace, přičemž se hovoří o tom, že je to poměrně reálné.

Microsoft se svým mobilním operačním systémem Windows Phone prozatím velkou díru do světa neudělal. Stále je pro uživatele lákavější prostředí Androidu, který zaujímá dominantní postavení. Taková nabídka by však mohla mnohé změnit, pokud by ji Samsung přijal. Jedná se totiž o společnost, která chce být na každém trhu opravdovou jedničkou. Přesně to Microsoft se svým Windows Phone potřebuje.

Zdroj: Twitter

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here