Samsung Galaxy Core Advance – nejen pro zrakově indisponované

0

Samsung představil svůj vylepšený model Galaxy Core, který svým zpracování cílí na skupinu lidí, kteří mají problémy se zrakem. Uplatnění však jistě najde i mezi lidmi, kterým senzorová tlačítka na mobilním telefonu nevyhovují.

Galaxy-Core-Advance_W_7

Telefon je určen podle Samsungu pro ty, kterým nepřijde dotykové ovládání úplně ideální. Sice se stále jedná o smartphone s dotykovým displejem, přesto jsou hardwarová tlačítka u těchto zařízení již poněkud ojedinělá.  Nespornou výhodou je ovládání, které bude uživatelsky přívětivé pro osoby se zrakovým postižením či zrakovými obtížemi. Vedle běžných hardwarových tlačítek pro nabídku domů, menu, zpět, tlačítka pro zapnutí a vypnutí/interakci telefonu při přechodu do pohotovostního režimu a tlačítek pro regulaci hlasitosti, bude mít zařízení samostatné tlačítko pro fotoaparát, ale také pro nahrávání hlasu. To bude sloužit k hlasovému ovládání mobilu.

Vedle užitečných technických prvků bude mít zařízení i zajímavou softwarovou úpravu. První funkcí bude již známý a rozšířený text-to-speech (v počeštěných telefonech často nazývaný jako „předčítání“), díky kterému zařízení přečte text svému uživateli. Tato funkce by měla být navíc rozšířena o OCR (Optical Character Recognition) umožňující rozpoznání znaků a slov z obrázků a dalších dokumentů.

Nesporně nejužitečnější funkce budou okamžité hlasové nahrávání pro vytváření rychlých hlasových poznámek a ztmavení/vypnutí displeje do režimu tmavé obrazovky umožňují uživateli zadávat hlasové příkazy při nižší spotřebě baterie a zachování soukromí.

Specifikace

  • CPU: dvoujádrový s frekvencí 1.7 GHz
  • RAM: 1 GB
  • ROM: 8 GB s rozšiřitelnou pamětí pomocí microSD karet do kapacity až 64 GB
  • Display: 4,7″, 800×480 (198 ppi)
  • OS: Android 4.2 Jelly Bean s nadstavbou Touchwiz
  • Fotoaparát: 5.0 MP, autofocus, LED přisvětlení, přední kamera: 0,3 MP (VGA)
  • Baterie: 2000 mAh
  • Konektivita: 3G, Jack (3,5mm), micro USB, Bluetooth v 4.0, WiFi 802.11 b/g/n, GPS + GLONASS
  • Rozměry: 133.3 x 70.5 x 9.7 mm
  • Váha: 145 gramů

Galaxy-Core-Advance_1

Telefon půjde do prodeje ve dvou barevných kombinacích Deep Blue (tmavě modrá) a Pearl White (perleťově bílá) již začátkem příštího roku, tedy necelý rok po představení první verze. Svými nadstavbovými funkcemi se jistě stane telefonem, který lidé se zrakovými obtížemi docení, avšak mohl by si najít i uplatnění mezi lidmi vyššího věku, kteří problémy se zrakem nemají.

Zdroj: Sammobile

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here