Spekulace: Google chystá Chromebook do USB

0

chrome ico

Třebaže tu jsou mikropočítače s Androidem určené do USB, případně HDMI, už více než dva roky, tak jejich největší slávu zažíváme až teď. Není tak problém sehnat vcelku levné a v rámci možností i výkonné USB klíčenky (viz naše velké srovnání), které promění jakýkoliv monitor s digitálním vstupem v chytré zařízení.

A nyní by se podle informací serveru droidlife mohl do tohoto businessu přidat samotný Google. Poměrně překvapivě ale ne s androidí klíčenkou, ale tak zvaným Chromekey, tedy v principu tím samým, jen s nainstalovaným speciálně upraveným systémem namísto Androidu.

Poměrně překvapivě by ale nemělo jít ani čistý o Chrome OS, jak jej známe. Samotná klíčenka by totiž podle všeho neměla být samostatným zařízením, ale spíše tenkým klientem pro zobrazování informací z chytrých telefonů nebo tabletů. Dost možná pod tím vším nakonec Android bude, stejně jako kupříkladu u chytrých brýlí, takřka určitě ale nebude explicitně k dispozici.

Z hlediska hardwaru by na tom měla být klíčenka přibližně tak, jak by se dalo od tenkého klienta očekávat. Měla by tak nabídnout jednojádrový procesor doplněný o 512 MB RAM, 2 GB vnitřní paměti, WiFi b/g/n a podporu rozlišení do FullHD 1920×1080.

Slabšímu hardwaru by naštěstí měla odpovídat také cena, ta by alespoň na Google Play měla být pouhých $35, tedy cirka 700 korun českých. Za to se dá sice pořídit i plnohodnotná USB klíčenka s Androidem, rozhodně ne ale nikterak výkonná a navíc bez podpory od Google.

Co se týče představení, tak zatím nepadlo žádné oficiální datum. Údajně by ale Chromekey měl na trh přijít v brzkých měsících, tedy zřejmě někdy v létě letošního roku.

Zdroj: droidlife

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here