Motion Detector – detektor pohybu snadno, levně a efektivně

1

Napadlo vás někdy, že by bylo super, udělat si z chytrého telefonu nebo tabletu s Androidem jednoduchý detektor pohybu, využívající přední nebo zadní kameru? Ideálně s možností automatického nahrávání zachycených snímků pohybu na předem nastavený internetový server? Pokud ano, tak by se vám mohla líbit následující aplikace.

Motion Detector, jak se aplikace poměrně logicky jmenuje, totiž nabízí vše výše zmíněné a ještě něco málo navíc. Jde o jednoduchý detektor pohybu využívající, podle toho jakou si uživatel zvolí, přední nebo zadní kameru zařízení. Vedle kamery lze samozřejmě zvolit také sensitivita, což v praxi znamená rychlost snímání, a filtr šumu, který by měl teoreticky eliminovat drobounké pohyby způsobené třeba pohybem prachu nebo přirozenou změnou osvětlení.

Příjemné ale je, že tím možnosti Detectoru nekončí. Nabízí totiž spoustu možností, co se má dělat v případě, že je nějaký pohyb zaznamenán. Základně zařízení zavibruje a uloží aktuální čas do přehledného logu. Lze ale nastavit také vytvoření notifikace nebo – což považuji za nejužitečnější funkci – zachycení jednoho nebo více snímků s časovým razítkem a jejich následné uložení buďto do paměti telefonu nebo na předem nadefinovaný FTP server.

Vedle toho aplikace nabízí ještě celou řadu jemnějších nastavení, jako například jak dlouho nemá aplikace registrovat další pohyb po tom prvním, kolik potvrzených snímků s pohybem má být k ohlášení pohybu, v jakém rozlišení mají být snímány fotografie a tak podobně. Zajímavější je snad už jen možnost ruční nastavení světlosti snímků a výřezu z kamery, který se má sledovat.

Pravděpodobně jedinou větší nevýhodou aplikace je nemožnost rychlého náhledu skrz kameru, pro kontrolu zda je zařízení dobře natočené. Jinak jde o bezesporu dobře zpracovanou aplikaci bez reklam a s povedeným holo vzhledem, která hlavně dělá velmi dobře, to co o sobě tvrdí. Konkrétně na starším Galaxy S neměla problém zaregistrovat pohyb ani při středním nastavení citlivosti. Snad jen opravdu rychlé pohyby občas proklouzly.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

motion_3 motion_2 motion_1

Via: XDA

1 komentář

  1. Offtopic: vazne musi byt na mobilni verzi ten bar pro lajkovani? V podstate zabira pulku displeje a clanky se nedaji cist 🙁

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here