Spekulace: Google Asusu zakázal tablet s dual-bootem Androidu a Windows

0

Asus Transformer Book Duet TD300

Asus Transformer Book Duet TD300 se bezpochyby stal jedním z nejzajímavějších zařízení lednového veletrhu CES 2014 v Las Vegas, a to především díky úžasné flexibilitě. Jedno zařízení je totiž možné podle aktuální potřeby používat jako tablet či notebook, k čemuž výrobce přidal i nabídku dvou operačních systémů: Androidu 4.2 Jelly Bean a Windows 8.

Podle webu DigiTimes, který se odvolává na informace v čínském deníku The Economic Daily News, se však možná Transformer Book Duet TD300 nikdy nedostane na pulty obchodů. Důvodem je údajně odpor ze strany Googlu, který by byl raději, kdyby se Asus zaměřoval spíše na zařízení nabízející jen Android. Taiwanský výrobce udržuje s Googlem dlouhodobě dobré vztahy, jejichž důkazem jsou už dva tablety Nexus 7 vyrobené Asusem.

Transformer Book Duet TD300 se měl začít prodávat už v prvním čtvrtletí letošního roku. Výbava měla zahrnovat například 13,3″ displej s Full HD rozlišením, procesor od Intelu či 4GB RAM. Cena měla v závislosti na zvolené variantě začínat na 600 dolarech, v přepočtu necelých 11 900 Kč bez daně.

Navíc údajně nejde o jediný projekt kombinující Android a Windows, který zmizel v zapomnění. Po vloni představeném Samsungu Ativ Q se také slehla zem, zatím však nebylo potvrzeno, zda jsou na vině patentové spory, problémy při vývoji nebo snad dokonce omezení ze strany Googlu.

zdroj: BGR

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here