Samsung zveřejnil prohlášení, proč zatím blokuje aplikaci S-Voice pro hlasové ovládání telefonu

0

Jednou z nejzajímavějších softwarových novinek, které přinesl Samsung Galaxy S III, je aplikace S-Voice pro hlasové ovládání telefonu. Není tedy divu, že jde o první prvek, který byl vyextrahován z nedávno uniklé ROM. O několik dní později se ale Samsung rozhodl zablokovat přístup k S-Voice na všech telefonech, kromě Galaxy S III. Ačkoliv uživatelé našli způsob, jak omezení obejít (viz návod), neznali jsme až do dnešního dne jasný důvod, proč k zablokování došlo.

Až dnes korejský výrobce potvrdil, že nejde o chybu, ale cílené zablokování. A důvodem je skutečnost, že S-Voice ještě není ve finální verzi:

„Původní testovací verze S-Voice, která byla nalezena na internetu, byla zablokována, protože společnost Samsung Electronics nechce, aby spotřebitelé posuzovali kvalitu hlasových funkcí na základě zkušební verze. Po spuštění produktu budou moct uživatelé Galaxy S III plně vyzkoušet službu S-Voice.“

Z prohlášení také vyplývá jedna nemilá skutečnost pro všechny uživatelé starších telefonů a tabletů od Samsungu. S-Voice pravděpodobně nebude dostupné pro současná zařízení, ale jen pro Galaxy S III a novější.

zdroj: pha, pn

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here