Samsung poráží Apple a opět se na trhu v USA dostává do vedoucího postavení!

0

Apple a SamsungPodle analytiků společnosti Research je v USA Samsung opět nejsilnějším hráčem na trhu se smartphony. V poslední době Samsung překonal Apple, který byl ve vedoucí pozici před 11 měsíci. Může za to hlavně obrovský úspěch modelu Galaxy S7, který se prodává velice dobře.

Podle výzkumné společnosti měl Samsung v březnu 28,8 % podíl na trhu, zatímco Apple klesl na druhé místo s 23 % podílem. Nejenže je za výsledky jsou do značné míry zodpovědné modely Galaxy S7, ale také se ukázalo, že iPhone SE se neprodává tak dobře, jak Apple předpokládal.

LG je na třetím místě se 17,1 % podílem na trhu, ale stále se přibližuje Applu. Nezapomínejme však, že do průzkumu nejsou započítány prodeje nové vlajkové lodi společnosti LG G5, takže se společnost potenciálně opravdu blíží k Applu.

Společnost Research uvádí, že čínští výrobci chytrých telefonů se na trhu v USA příliš neprosazují. Huawei, který je u nás poměrně úspěšný tam má 1 % podíl, zatímco u nás méně známé ZTE je čtvrté s 6,6 %. Na pátém místě je Alcatel s podílem 4,5 %.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here