Samsung možná pracuje na konkurenci pro Asus Padfone

1

Samsung Padfone patent

Už v loňském roce si Samsung u korejských i amerických úřadů patentoval koncept zařízení, které nepochybně připomíná Asus Padfone. Jedná se o kombinaci smartphonu a tabletu, přičemž obě zařízení spolu sdílí většinu hardwarových komponentů.

Procesor, paměti, čipy pro konektivitu a další komponenty jsou součástí smartphonu, který stačí vložit do tabletového doku, čímž uživatel během několika sekund promění smartphone v tablet. Tabletový dok přitom většinou obsahuje jen nezbytné součásti, jako například displej a větší baterii.

Podobné zařízení jako Asus Padfone by mohl v budoucnu nabídnout také Samsung. Alespoň tomu nasvědčuje už zmíněný patent. Všimněte si však nákresu, podle kterého by měl mít smartphone nezvyklý tvar připomínající písmeno T. Zatím není jasné, proč se korejský výrobce při návrhu pro tento tvar rozhodl.

Nesmíme však zapomenout, že celý koncept je zatím jen patent a s velkou pravděpodobností jím také zůstane, stejně jako velké množství dalších zajímavých nápadů z dílny Samsungu i jiných výrobců.

zdroj: Phone Arena

1 komentář

  1. Proto, ze zbytek telefonu neni videt pod hranou. Takze zadne „T“ jen telefon ma vetsi rozmery nez jak to mel padfone a stanice se nahore rozsiruje

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here