Samsung Galaxy S8|Půjde o telefon s UHD displejem, silným chipsetem a zaměřením na virtuální realitu

0

vr1Řada Galaxy Note7 je už v podstatě vyvinuta, jelikož bude odhalena již příští týden a podle pověstí by měla jít již v den představení do prodeje. To znamená, že začínáme být zvědaví na vlajkové modely Samsung Galaxy S8, které přijdou po řadě Note7 a už nyní se zdá, že příští generace bude specializována hlavně na virtuální realitu.

Samsung je již dnes jedním z největších prodejců VR headsetů, a to díky soupravě Gear VR, která byla k modelům S7 často dodávána zdarma. Příští vlajková loď s kódovým označením Project Dream se však bude snažit zážitek z virtuální reality posunout na další úroveň.

Říká se, že modely Galaxy S8 a S8 Edge budou mít UHD obrazovku (3 840 x 2 160 px), díky čemuž snadno předčí například soupravu Oculus Rift (2 160 x 1 200 px).

U modelu S8 Edge najdeme zcela jistě 5,5″ displej, díky čemuž dosáhne VR dobrého zorného pole. Zatím není zcela jasné, zda bude klasický model S8 stále menší nebo již bude velikostně stejně velký jako jeho příbuzný se zahnutými okraji.vr2Obrazovka s ultra-vysokým rozlišením však samozřejmě nemá být jediným vylepšením, jelikož požadavky na grafický čip u takovéhoto zařízení by mohly vyděsit i kdejaký PC. Galaxy S8 bude možná využívat procesor Snapdragon 830 čipovou sadou a předpokládá se, že bude existovat také varianta s procesorem Exynos.

Nyní máme k dispozici výborné grafické čipy pro VR od AMD a Nvidie, ty však potřebují vstupní elektrický výkon 150 W, který nebude nikdy pro mobilní zařízení dostupný.

Unikly i zprávy, že Samsung připravuje virtuální realitu, která by měla být podobná soupravám Oculus Rift a HTC Vive. Že by se Galaxy S8 také připojoval k počítači? To by bylo sice zajímavé, ale není to zatím nic víc než výplod lidské fantazie.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here