Samsung Exynos 7570 je prvním procesorem pro nižší třídu, který je vyráběn 14nm technologií

0

Exynos 7570Procesory Samsung Exynos získaly v loňském roce pověst jedněch z nejlepších, ale společnost nyní také zahájila sériovou výrobu čtyř-jádrových procesorů Exynos 7570 pro masy.

Nová čipová sada je zaměřena na nižší třídu telefonů, jelikož má čtyři jádra a podporuje maximálně HD (720p) displeje. Nicméně se jedná o první chipset této třídy, který má být vyráběn efektivní 14nm FinFET technologií.

To znamená, že procesor bude spotřebovávat o 30% méně energie a poskytovat o 70% vyšší výkon než jeho předchůdce. Víme, že procesor má čtyři jádra Cortex-A52, ale zatím nepadlo ani slovo o grafickém čipu (nejspíše půjde o Mali-T8xx).

Čipová sada podporuje dokonce až 13 MP zadní a 8 MP přední fotoaparáty, které mohou pořizovat záznam videa až v rozlišení 1080p. Pokud jde o konektivitu, chlubí se procesor podporou LTE Kat. 4 se 2 nosiči agregace, Wi-Fi, Bluetooth, GPS a dokonce i FM rádiem.

Exynos 7570 bude pohánět telefony nižší třídy, zatímco pro střední třídu jsou určeny procesory Exynos 7870, které jsou také postaveny 14nm technologií, ale mají osm jader Cortex-A53 s podporu vyššího rozlišení displeje a rychlejším LTE.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here