S Hydrobee dobijete své mobilní zařízení kdykoliv i na cestách. Stačí vám k tomu tekoucí voda

0

Hydrobee

Jistě se řadě z vás donesla informace, že mezi alternativní způsoby získávání energie patří Slunce, teplo z vařičů a ohně, nebo palivové články. Díky nim je možné dobíjení mobilních zařízení i venku bez potřeby nabíječky a zásuvky s elektrickou energií.

Nyní však existuje i projekt zvaný Hydrobee, což je malý osobní hydrogenerátor. Právě ten dokáže velmi účinně konkurovat i solárním nabíječkám, či jiným alternativám zmíněných výše. Jeho poměrně jednoduchá konstrukce se hodí do řek, či potoků, ale lze ji využít i na lodě různého typu.

Hydrobee

Další výhodou Hydrobee je velikost, která je opravdu malá a celá konstrukce přitom zůstává lehká. Při expedicích se tak snadno přenese v batohu. A na rozdíl od solárních panelů probíhá dobíjení zařízení rychleji a nezáleží přitom na počasí, či na tom, zdali je den nebo noc.

Hydrobee se vloží do tekoucí vody, která pak točí turbínou. Následně se pomocí dynama nabíjí sada 6ti 12V baterií. Zařízení je upevněno zabezpečovací šňůrou tak, aby nedošlo k jeho ztrátě při silném proudu. Získanou energii lze pak využít pro dobíjení mobilních telefonů, satelitních mobilů, GPS navigací, LED svítilen, tabletů a podobně.

Více informací o projektu naleznete na KickStarter, kde mu můžete pomoci finanční injekcí.

Zdroj: PalmServer

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here