Huawei má přes vánoce velké plány, chce prodat 20 milionů telefonů

0

Huawei Ascend P6 full

Přes vánoční období mají prodejci téměř vždy nejvyšší tržby. Je to logické, neboť každý chce potěšit své blízké nějakým dárkem, ať už větším či menším. Často samotné společnosti, které z vánoc profitují, připraví speciální akci, aby tak ještě více podpořili prodej svých zařízení.

Společnost Huawei, která se stala známou teprve nedávno je nyní třetím největším výrobcem chytrých telefonů. Společnost zaznamenává výrazný růst a hodlá v něm pokračovat, alespoň podle viceprezidenta pro marketing Shao Yanga.

Společnost má na celý rok stanovený plán na prodej 55 milionů chytrých telefonů. Pokud se podíváme do minulosti, o několik měsíců zpět, zjistíme, že již bylo prodáno téměř 35 milionů kusů za předchozí kvartály. Ve čtvrtém čtvrtletí tedy bude muset Huawei prodat 20 milionů zařízení, což je skoro dvakrát více, než v Q3, kdy zaznamenal nejlepší výsledky 13,4 mil. prodaných telefonů.

Výrobce se hodlá dále soustředit mimo čínský trh. Právě na domácím, tedy čínském trhu se podíl společnosti propadl o 10 procent. Nicméně Huawei nyní těží zejména ze své expanze. Například v Jižní Americe rostl o 50 %, v Japonsku o 40 procent.

I přesto, že se ve čtvrtém čtvrtletí přirozeně zvýší prodeje právě díky vánočnímu období, 20 milionů prodaných kusů je stále hodně. Možná bychom se tak mohli dočkat speciální akce, kterou vymyslí marketingové oddělení a podpoří tak prodej svých modelů.

zdroj: unwiredview

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here