Qualcomm představil šest levných procesorů Snapdragon 200

0

Qualcomm Snapdragon 200

Rodina procesorů Snapdragon 200 od Qualcommu se nedávno rozrostla o šest dalších verzí. Jedná se o levné čipy, které jsou určeny pro cenově dostupné smartphony na platformách Android, Firefox OS a Windows Phone.

Nové varianty Snapdragonu 200 budou dostupné ve dvoujádrových a tyřjádrových verzích, přičemž obě budou doplněny o grafický čip Adreno 302. Velkou výhodou je použití 28nm výrobního procesu, který ve srovnání s dříve používaným 45nm procesem umožňuje dosáhnout nižší energetické náročnosti čipsetu.

Nové Snapdragony 200 podporují 3G HSPA+ s rychlostí až 21Mbps, čínské sítě TD-SCDMA a také telefony s dual-SIM nebo dokonce tri-SIM. Nechybí ani technologie Quick Charge, která by měla zajistit rychlejší nabíjení baterie smartphonu. Podporu LTE nebo displejů s vysokým rozlišením bychom však pochopitelně hledali marně.

Starší generace Snapdragonu 200 by se měly objevit v HTC Desire 600 nebo Samsungu Galaxy Win, kdy se však dočkáme prvních smartphonů s novou generací levných procesorů od Qualcommu, zatím není jasné.

zdroj: Qualcomm

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here