První podrobnější informace o multiplatformním 3DMarku

0

Multiplatformní verze všem PC uživatelům důvěrně známého benchmarku, 3D Marku od společnosti Futuremark, byla představena již před více než rokem. I tak se o něm ale až donedávna vědělo pouze to, že v nějaké, blíže neurčené, formě nabídne srovnání ARM a x86 procesorů napříč operačními systémy.

Futuremark naštěstí tento týden nadzvedl oponu a alespoň částečně poodhalil, jak to vlastně bude. Nová verze 3DMarku nabídne trojici testů, z nichž každý bude určen pro jinou úroveň harwaru.

První, Ice Storm, bude dostupný napříč všemi platformami a nabídne tak srovnání Andorid , iOS i Windows zařízení zároveň. Obsahovat by konkrétně měl dva testy grafického výkonu a jeden test procesoru.

Druhý, Cloud Gate, by měl cílit výše a alespoň zpočátku testovat výhradně DirectX 10 hardware s Windows. A nakonec poslední Fire Strike by měl být určen pouze pro nejnovější Direct X11 hardware v klasických destkopech.

Celkově bychom se tak měli skutečně multiplatformního srovnání dočkat pouze v jenom testu. A to navíc ne úplně stejného, zatímco na Windows bude test využívat DirectX 9, tak na Androidu a iOS poměrně logicky využije OpenGL ES 2.

Na druhou stranu i tak by mělo jít o zatím jediný alespoň trochu vypovídající způsob jak navzájem porovnat mobilní a dospělý hardware a to rozhodně není úplně k zahození.

V patřičných obchodech s aplikacemi by se měl 3D Mark objevit do konce letošního roku.

Zdroj: futuremark

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here