Projekt Zero: Nový bezpečnostní prvek z dílny Googlu

0

Google

Čas od času, vlastně téměř pořád slyšíme o nějakém problému či bezpečnostní hrozbě. I přesto, že většina vývojářů se snaží svůj software zabezpečit, ne vždy se to podaří dostatečně. Není to nic výjimečného, přesto většina těchto problémů opravdovou hrozbu nepředstavuje.

Velká diskuse ohledně bezpečnosti probíhala hlavně v době kauzy „Heartbleed .“ Tehdy jí věnoval pozornost snad celý IT průmysl. Problém jak dostatečně zabezpečit minimálně své služby řešil mimo jiné Microsoft, Facebook a samozřejmě také Google. Ti nakonec vytvořili fond, který pomáhá bezpečnostním open-source projektům.

A právě Google včera přišel se zajímavým projektem Zero, který má výrazně snížit počet osob poškozených cílenými útoky. Zero totiž hledá bezpečnostní chyby také v softwaru třetích stran. Za názvem „Projekt Zero“ se ve skutečnosti skrývá tým odborníků v dané problematice.

Celý tento tým má za úkol prohledávat mobilní aplikace, PC programy, webové aplikace apod. a hledat v nich chyby. Nalezené chyby potom bude ukládat do veřejné databáze.

zdroj: techcrunch

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here