LibreOffice brzy zamíří na Android

1

LibreOffice je opensource alternativa ke kancelářskému balíku Microsoft Office, jež vznikla po rozpadu týmu okolo OpenOffice. Nejlépe ji asi znají majitelé různých desktopových linuxových distribucí, na kterých jen stěží spustíte komerční Microsoft Office a krom online kancelářských sad vám příliš možností nezbývá.

LibreOffice

Podle oficiálního vyjádření týmu stojícího za touto volnou distribucí se již brzy dočkáme oficiálního portu také na mobilní Android. Ten už však problém s aplikacemi pro tvorbu a otevírání dokumentů, tabulek a prezentací vyřešil a podle mého už není pro LibreOffice dostatečné místo na androidím trhu.

libreoffice4android

Stačí jen připomenout nativní aplikace cloudové kanceláře Googlu nebo chystanou tabletovou verzi Microsoft Office, přičemž ta mobilní je pro smartphony dostupná už od letošního jara. Uvidíme, jestli se LibreOffice4Android podaří prosadit i v mobilním opensourcu, bude to však mít opravdu velmi těžké.

 

Zdroj: softpedia

1 komentář

  1. Fandim jim. Zkusil jsem betu a proč ne. Když bude umět to co desktop verze a bude rychlejší než teď klidně ji na tabletu budu používat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here