Přístroje od Samsungu a HTC byly vyřazeny z výsledků benchmarku 3DMark

1

Už před téměř dvěma měsíci se začaly objevovat zprávy, že Samsung i další výrobci podvádějí v benchmarcích. Asi nejčastějším způsobem navýšení výkonu v testu je rozpoznání, že je spuštěna aplikace benchmarku a dočasné zvýšení výkonu procesoru (případně také grafického čipu), aby byl v testu dosažen co možná nejvyšší počet bodů.

Vývojářům ze společnosti Futuremark už došla trpělivost a rozhodli se nepoctivé výrobce potrestat radikálním způsobem. Z databáze výsledků svého testu 3DMark odstranili smartphony a tablety, které dosahovaly podezřelých výsledků. V seznamu už nenajdeme skóre například Samsungu Galaxy Note 3, Samsungu Galaxy Note 10.1 či HTC One.

3dmark delisting

Vývojáři se k tomuto kroku rozhodli z jednoho prostého důvodu: chtějí uživatelům 3DMarku nabídnout přesné a nezkreslené výsledky. Nejnovější verzi tohoto benchmarku si můžete bezplatně stáhnout z Google Play Store.

V minulosti se už podvodům ze strany výrobců rozhodli bránit vývojáři AnTuTu Benchmarku, kteří vytvořili upravenou verzi aplikace obsahující několik mechanismů. A britský startup GameBench si dokonce nemožnost ovlivňování výsledků vzal jako svůj hlavní cíl.

zdroj: Androidizen via Dotekománie

1 komentář

  1. Ten kdo se neštítí kopírovat (tedy krást cizí nápady), se neštítí ani podvádět. U Samsung žádný překvapení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here