Podle Oracle vydělává Google na Androidu 10 milionů dolarů denně

1

Že se Oracle a Google nemají nikterak příliš v lásce, není žádná novinka. Přeci jen, soudní spory o to, zda Google kopíroval při návhru běhového prostředí od nedávno pod kříklad Oraclu spadené Javy se již táhnou možná i více než rok.

Po nedávném, poměrně odvážném kroku, kdy Oracle požádal soud o dočasné pozastavení soudu ve věci patentů ve prospěch jiného řízení týkajícího se copyrightu, však Oracle zveřejnil pár svých zajímavých statistik týkajících se toho, kolik Google na Androidu vlastně vydělává.

Zatímco tento případ čeká na posouzení soudem, tak je každý den aktivováno více než 700 000 zařízení, všechna se softwarem v podstatě postaveným na našem, autorsky chráněném, Java API a některých Oracle patentech způsobujících lepší výkon.

Taktéž každý den je tak jen prostřednictvím reklam zobrazovaných na Androidu vyděláno kolem 10 milionu dolarů. A to nezahrnuje další zdroje peněz Googlu z Androida jako Android Market a další, Androidem podporovaných služeb.

Ačkoliv bohužel pravdivost těchto čísel nikdy nedohledáme, tak pokud bychom předpokládali, že od pravdy opravdu moc vzdálená nejsou, tak musíme uznat, že Googlu Android opravdu špatně nevydělává.

Po přepočítání se totiž dostaneme na opravdu krásných $14 z jednoho aktivního zařízení denně, což jen za měsíc dělá po přepočtu přibližně 7812 korun českých. I pokud by tak čísla byla poloviční, či i jen třetinová, tak by stále šlo při množství Androidů o opravdu krásné číslo.

zdroj: foss patents

 

 

 

 

 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here