Parrot představil dva nástupce AR.Drone – MiniDrone a Jumping Sumo

0

parrot-drones7_1020_verge_super_wide

Veletrh CES 2014 je již v plném proudu a všichni výrobci ukazují to, s čím chtějí vyrukovat v letošním roce. Mezi ně patří i společnost Parrot, která stojí za létajícím dronem. Nyní firma uvedla dva jeho nástupce – MiniDrone a Jumping Sumo.

MiniDrone

AR.Drone nebyl zrovna nejmenší, a tak se výrobci snažili vše zmenšit, čemuž napovídá i název MiniDrone. Stále se jedná o „vrtulník“ se čtyřmi vrtulemi, ale nyní se se svou velikostí vejde i třeba do batohu. Ačkoliv je drone malý, rychlostně oproti předchůdci neztrácí a o jeho stabilitu se opět starají nejrůznější senzory jako je gyroskop, akcelerometr nebo ultrazvukový senzor. Kamerka je opět umístěna na spodní části a opět nefunguje jako vizuální navigace drona ve výšce. Ovládání je zajištěno přes aplikaci vaše Androida na zařízením s Bluetooth 4.0. Největším zklamáním je však baterie vrtulníku, protože ta dosahuje za letu pouze 7 minutové výdrže, což je žalostně málo.

Jumping Sumo

Druhé zařízení trochu odbočuje, protože se již nebude pohybovat ve vzduchu ale na zemi, tedy alespoň částečně. Tento drone má naopak od svého kolegy kamerku (QVGA) umístěnou na přední části a je propojená v reálném čase se zařízením, kterým ovládáte celého drona. Můžete se tak navigovat skrze aplikaci bez toho, aniž byste drona sledovali. Jak už ale název napovídá, nebudete se pouze projíždět po zemi, ale díky silným kolům a pružení budete moci skákat cirka metr vysoko. Dron vydrží na jedno nabití kolem 20 minut.

www.youtube.com/watch?v=R89CFgFRaKU

Zdroj: TV

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here