LG na CES 2014 představilo Lifeband Touch a HRM sluchátka

0

Na začátek veletrhu CES 2014 si LG připravilo vlastní tiskovou konferenci. Na ní mimo jiné představilo náramek pro fitness a další sportovní aktivity, ale také sluchátka se schopností měření tepové frekvence v reálném čase.

Bez názvuZačneme od toho méně očekávaného. Sluchátka se objevila na oficiálních stránkách LG za doporučenou cenu 179.99 dolarů. Mají být kompatibilní se všemi zařízeními s operačním systémem iOS6 a 7 od Apple a mobilními telefony s Androidem ve verzi 4.3 a 4.4. Pro LG G2 a Galaxy S4 je navíc zaručena podpora pro verzi s Androidem 4.2. HRM (Heart Rate Monitoring) je označení pro tato sluchátka, ale také funkci, kterou přináší. Zařízení na sluchátkách vedle projekce hudby také měří velkou škálu dat, od uražené vzdálenosti, přes počet spálených kalorií a počet kroků až ke spotřebě kyslíku. Zařízení má vedle mobilních telefonů zajištěnu také plnou kompatibilitu s druhým představeným přístrojem, LifeBand Touch.

LG LifeBand Touch se bude dodávat ve třech velikostech – střední, velký a extra velký – a bude stát stejně jako HRM sluchátka, tedy 179.99 dolarů. Kompatibilita bude stejná jako u zmíněných sluchátek. Náramek dokáže zobrazovat data ze sluchátek i z vašeho telefonu. Bude možné zobrazit základní měření času, spálené kalorie, rychlost, GPS data, ale také aktuálně přehrávanou skladbu nebo informace o osobě, která vám právě telefonuje. Samozřejmostí je i zobrazení údaje o aktuálním čase.

FB84---OLED (1)

U obou přístrojů si budete pravděpodobně moci vybrat barevné zobrazení diody, a to mezi červenou a zelenou. Jestli bude zařízení obsahovat obě diody nebo pouze jednu zatím zřejmé není. Obě zařízení disponují tříosým akcelerometrem pro měření pohybu dopředu, dozadu i do stran. Jistou simultánní funkčnost HRM sluchátek, náramku a mobilního telefonu ukazuje LG i na obrázku.

HRM---display

Jak již bylo zmíněno, cena za jedno zařízení bude nemalých 179.99 dolarů. Pokud tedy budete chtít mít zařízení obě, vyjdou vás v přepočtu na 7.560,- Kč, pokud nepočítáme DPH. Cena tedy bude v reálu pravděpodobně ještě o něco vyšší, i když je ona zveřejněná uváděna pouze jako doporučená.

Zdroj: LG

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here