Oficiální herní centrum pro Android částečně odhaleno, nabídne chat, multiplayer a další

2

GamesGoogle

Jednou z ne úplně drobných nevýhod Androidu oproti konkurenčním mobilním platformám z pohledu jak hráče, tak i tvůrce mobilních her je bezesporu absence jednotného herního centra, které by nabídlo centrální systém na žebříčky, achievementy a případně i třebaže jen autentizační infrastrukturu pro multiplayer.

Naštěstí se dost možná blýská na lepší časy. Redaktorům serveru Androidpolice.com se totiž v nedávno vydané komunikační aplikaci k Google Glass podařilo najít poměrně jasné indicie, že Google právě takovou službu připravuje.

V kódu se totiž mezi Google Play Services (původně Google Mobile Services – GMS), který mají na starosti propojení s různými Google službami, například Gmailem, mapami a tak dále, podařilo najít složku se soubory, které už svým názvem jasně indikují existenci centrální herní služby.

Konkrétně se z nich dá odhadovat, že nová herní služba nabídne jak centrální achievementy, žebříčky, herní chat a správu přátel, ale také, byť prozatím neznámou jakou, podporu tahové i realtime hry pro více hráčů.

Samozřejmě je ve hře stále alternativa, že si programátoři udělali jen srandu a soubory do aplikace přiložili jen ze srandy. Prozatím se totiž nepodařilo .apk přímo dekompilovat a potvrdit, že opravdu obsahují reálný kód. Na druhou stranu by ale herní centrum dávalo poměrně smysl a navíc by mohlo jít o novou funkci Androidu 5.0, který bude nejspíše představen již příští měsíc na Google I/O.

Zdroj: AndroidPolice

2 KOMENTÁŘE

  1. Zajímavá myšlenka…

    Poprosím o opravu gramatické chyby – nepíše se „blízká“, ale „blýská“ se na lepší časy 😉

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here