WordPress 2.3 – nový Holo vzhled, pohodlnější úprava článků a další

0

word_4 word_5

Přestože nebyla oficiální aplikace určená ke správě webů běžících na redakčním systému WordPress vyloženě ošklivá nebo nedostatečně funkční, tak rozhodně nepatřila ani k těm nejlepším. Jednou z jejích hlavních nevýhod pak bylo uživatelsky opravdu nepřívětivé upravování delších textů.

Tento a několik dalších nepříjemností naštěstí vyřešila včerejší relativně velká aktualizace, která mimo jiného také povýšila číslo verze aplikace na 2.3.

Hned na první pohled patrná je změna uživatelského prostředí, které se konečně zbavilo poměrně nepřehledné úvodní, původně do podivných dlaždic uspořádané, obrazovky. Nové je hlavní menu přesunuto do bočního panelu, tedy tam, kde ho mají všechny ostatní androidí Holo aplikace.

Mimo toho se úpravy dočkala také obrazovka úpravy článku. Mimo toho, že je nově čistší a působí daleko přehledněji, tak má nově ve spodní části lištu s rychlým formátováním textu. V případě snahy o úpravu formátování delších příspěvků tak už konečně není nutné vždy scrollovat až na konec textu, kde byla formátovací tlačítka původně.

A aby toho nebylo málo, tak došlo také na nové funkce. Přímo z mobilní aplikace se lze konečně podívat na to, jak bude článek vypadat na stránce bez nutnosti vlastnoručního kopírování adresy a otevírání mobilního prohlížeče. Nové je také cachování obsahu pro rychlejší načítání u blogů hostovaných na wordpress.com.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Stejně jako všechny předchozí verze, i ta nejnovější je samozřejmě uvolněná pod otevřenou licencí včetně zdrojových kódů, které naleznete třeba zde.

word_1 word_2 word_3

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here