Nová vlajková loď od Nokie by měla přijít v 5,2″ a 5,5″ variantě se Snapdragonem 820

1

nokia-p1Nokia plánuje návrat k výrobě chytrých telefonů a podle plánu by to mělo být již někdy v příštím roce. Samozřejmě by mohl někdo namítat, že tyto telefony nebude vyrábět Nokia sama o sobě, ale s tím se prostě musíme smířit.

Díky novému úniku již známe některé specifikace jednoho ze smartphonů od Nokie. Podle příspěvku ze sociální sítě Weibo se bude telefon vyrábět ve dvou variantách, z nichž by měla mít jedna 5,2 „a druhá 5,5“ displej s QHD rozlišením.nokiaO chod by se měl starat procesor Snapdragon 820, který se již bude muset v roce 2017 pravděpodobně poprat s konkurenty, kteří by měli být vybaveni mladším Snapdragonem 835, takže si nejsme zcela jisti, zda zvolila Nokia pro svou vlajkovou loď vhodný chipset. O kameru by se prý měla starat společnost Carl Zeiss stejně jako u starších Nokií.

Tělo telefonu bude prý vyrobeno z kovu a přístroj by měl rovněž disponovat voděodolností.

Všechny výše uvedené informace samozřejmě berte s odstupem, jelikož nejsou oficiálně potvrzeny.

Zdroj

1 komentář

  1. Kyby na tom běželo Meego nebo něco podobného mohlo by být zajímavé, jestli to bude další tuctovka s Androidem, tak tomu moc šancí nedávám, proti vyladěným záležitostem od Samsungu, Lenova nebo Huawei by museli jít s cenou tak na polovic a to by se asi moc nevyplatilo. Museli by nabídnout nějakou killer-feature a o tom teda dost pochybuju, takže uvidíme…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here