Nexus 10 mezi námi – co vše již uniklo?

0

Poslední dobou se nežije v Android světě ničím jiným, než tablety Nexus a Androidem 4.2 . Když se zaměříme na tablety Nexus, představí se nám pouze dva tablety – Nexus 7 s 32 GB a Nexus 10. O Nexusu 7 32 GB víme, že tato verze již existuje a brzy by se měla dostat do prodeje. Ovšem s Nexusem 10 to bylo do nedávna složité.

Nikdo netušil, kdy se tablet bude představovat (původně se mluvilo až o roce 2013), ovšem vzhledem ke zvýšeným únikům informací v poslední době, začalo se spekulovat i o tom, že Google představí tento tablet již 29.10 v New Yorku (akce byla zrušena).

Nyní si ale pojďme společně udělat menší souhrn toho, jaké informace o tabletu již unikly a co nám prozrazují.

 

1. Fotografie z fotoaparátu tabletu

Na internet se dostala první fotografie z tabletu Nexus 10 již před více, než 14 dny. Tato fotografie byla nahrána na webovou službu Picasa, na které se pomocí EXIF dat ukázalo, že se jedná o nový Nexus 10. Ovšem tato data je velice jednoduché zfalšovat a nemohli jsme tuto fotografii považovat za důvěryhodnou.

Netrvalo ale dlouho a Vic Gundotra (senior víceprezident pro vývoj) nahrál na svůj profil Google+ fotografii právě z tohoto tabletu. Tím se ukázalo, že tablet již existuje a dokonce je ve funkčním stádiu.

2. Fotografie tabletu

Mezi další úniky se řadí také fotografie, na kterých je samostatný tablet. O tyto fotografie se postaral portál Briefmobile.com, který nejspíše v této době má již tablet k dispozici na testování, neboť všechny nejnovější uniklé informace patří právě tomuto portálu.

 

3. Video s tabletem

Mezi další úlovky, které si připisuje portál Briefmobile se řadí 5 sekundové video, ve kterém má být údajně Nexus 10. Osobně si myslím, že se jedná pouze o nějaký výstřižek z delšího videa, které bude v dohledu několika dnů dostupné.

Na videu je vidět, že tablet běží plynule bez nějakých záseků. Krom toho, že vidíme, jak tablet běží, nám video dává navíc naději, že tablet opravdu již existuje.

4. Manuál od tabletu

Mezi starší uniklé informace o tomto tabletu se řadí také manuál, který byl vyfocen a zveřejněn na internetu. Z manuálu můžeme například vyčíst, že Nexus opravdu vyrábí Samsung, nebo i to, že tablet disponuje Micro HDMI portem.

5. Benchmark

Uniklých fotografií bylo celkem již dost, ovšem stále jsme neviděli žádná čísla či výsledky tohoto tabletu. Ani úniku benchmarku se tablet nevyhnul a z čísel, která mu byla naměřena, lze vyčíst, že tablet je dokonce výkonnější, než samotná vlajková loď Samsungu – Galaxy SIII.

To nám zaručuje tedy nejméně rok bezproblémového používání tohoto tabletu na nejnovějších hrách apod.

6. Hardware

A k závěru článku se také dostáváme k tomu nejzajímavějšímu – hardware tabletu. Tablet by měl v sobě mít nový Android 4.2, který zatím nebyl oficiálně představen. Jako procesor v tabletu tepe dvou-jádrový Samsung Exynos 5250 s taktem na 1,7 GHz. Tablet dále disponuje 2 GB RAM, 10.1″ displejem s rozlišením 2560x1600px (298,9 ppi). Jako grafický čip Samsung zvolil Mali-T604 a v tabletu bychom dokonce měli nalézt i NFC či Bluetooth 4.0

 

Závěr

Jak můžete vidět, celý tablet se nám postupem času doslova „prodral“ na svět. Momentálně toho víme o tomto tabletu více, než nevíme, neboť na seznamu nám zbylo jen pár položek. Jediné, co zatím nevíme o tabletu je cena a velikost úložiště tabletu (předpokládáme 16/32/64 GB).

Zaujal Vás tablet Nexus 10? Uvažujete o jeho koupi?

 

Zdroje: archiv, ph, ta, bmG+

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here