Návrh chytrých hodinek starý 59 let

0

Chytré hodinky, osobní asistenti (Siri, Google Now)… Věci, které prožívají v dnešní době poměrně zajímavý technologický bum. Oficiálně byly uvedeny první chytré hodinky na trh v podstatě nedávno, pravdou ale je, že jejich první koncept spatřil světlo světa již někdy před 59 lety!

Ukázka vytáčení

V roce 1956 publikoval redaktor Robert Beason v časopise Mechanix Illustrated koncept zařízení, které tehdy pojmenoval „telefon zítřka“. Toto zařízení vypadalo jako tehdejší kapesní hodinky, ovšem mělo by disponovat funkcemi, které se tehdy mohly objevit sotva ve sci-fi filmech.

Tady je souhrn nejzajímavějších funkcí, kterými měly hodinky disponovat:

  • Barevný display zobrazující fotografie kontaktů.
  • Tónová volba
  • Zobrazení živého televizního signálu i na velmi velkou vzdálenost.
  • Automatické vytáčení. (Lidé vysloví telefonní číslo, to zařízení okamžitě rozpozná a vytočí daný kontakt.) – dnešní osobní asistenti
  • Dále měly hodinky zastoupit některé úkony sekretářky (informování o kontaktech, jménech či číslech…).

Ukázka použití

Beason dokonce popsal myšlenku, kdy každé narozené dítě dostane hned po narození telefonní číslo, které mu vydrží až do konce života. Pokud by někdo zavolal na číslo zemřelého, bylo by mu oznámeno, že volaný již není mezi živými.

Je až k neuvěření, jak se mu tehdy povedlo předpovědět dnešní technologické „novinky“. Čas ukáže, zda se za pár let stane realitou i jeho poslední nápad.

 

Zdroj: dailymail

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here