Life hacking, aneb zjednodušte si život. Díl 1

0

Nemusíte být zrovna hacker, abyste se mohli věnovat life-hackingu. Takový life-hacker se nikam nenabourává, ani nekrade za pomoci moderních technologií citlivá data nic netušícím online uživatelům. Life-hacker v pravém slova smyslu je člověk, který se pokouší vymyslet různé vychytávky, jimiž si zjednodušuje život.

V tomto článku bych vám tedy chtěl nějaké ty „life-hacky“ doporučit.

Skleničkový reproduktor

Začal bych asi tím nejjednodušším a nejznámějším. Tento trik zná určitě většina milovníků diskoték a hlasité hudby. Pokud potřebujete zesílit zvuk vycházející z vašeho mobilního telefonu, není nic snazšího, než ho vložit do skleničky. Ta rázem zvuk o hodně zesílí a party může začít!

Mobilní telefon ve skleničce

Dále se bude tento fígl hodit všem urputným spáčům, které normální budík neprobudí.

Reproduktor z roličky na toaletní papír

Dalším, ovšem poměrně propracovanějším tipem na vytvoření reproduktoru je použití roličky od toaletního papíru. Do roličky jednoduše vystřihnete díru tak, aby do ní šel strčit váš telefon s repráčky. Pak můžete ještě do roličky zapíchat špendlíky, aby lépe stála na stole.

Reproduktor z roličky na toaletní papír

Samozřejmě můžete použít i jiné trubičky, či třeba srolovaný časopis…

Reproduktor z časopisu

Pokud máte na tvorbu více času a prostředků, můžete si skusit vytvořit i nějaký propracovanější reproduktor, jako je ten na následujícím obrázku.

Propacovanější reproduktor

Lampička

Baterie, chcete-li, svítilna je u mobilních telefonů již samozřejmostí. Někdy se ale hodí, mít u sebe místo baterky třeba lampičku. Tu si můžete vytvořit tak, že na mobil s rozsvícenou žárovičkou postavíte láhev s vodou. Trik je v tom, že světlo vycházející z ledky se nesoustředí jedním směrem, ale rozzáří se po celém pokoji. Krom toho vytvoří pohybující se voda všude na stěnách a především na stropě pozoruhodné obrazce a celé to může navodit až romantickou atmosféru.

Svítilny za lahví na vodu

Tohoto principu využívají i ve filipínských slumech k osvětlení chatrčí, do kterých zatím nebyla zavedena elektřina. Tam se ale do vody přidává bělidlo, díky kterému se zvyšuje efektivita.

Závodní konsole z mobilu a hadice

Není nic lepšího, než si zahrát pořádnou závodní hru hezky na herní konsoli s volantem…

Takový volant si ale můžete vyrobit i doma. Bude vám stačit mobil, hadice a izolepa. Hadici si jednoduše stočíte do podoby volantu a doprostřed takto vytvořeného kruhu připevníte izolepou váš mobil či tablet. Můžete si být jisti, že s takovou vychytávkou vás začnou znovu bavit i hry, které jste si z mobilu dávno odstranili.

Jednoduchý volant

 

Tak to by bylo pro dnešní díl vše. V dalších dílech se můžete těšit například na tipy, jak si vyrobit jednoduchý stylus, nebo jak předejít krádeži telefonu na pláži.

Pokud znáte i nějaké další zajímavé life-hacky, neváhejte nám je napsat do komentářů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here