Motorola se rozhodla odejít z Jižní Koreje

2

Google pokračuje v restrukturalizaci společnosti Motorola Mobility, kterou koupil v únoru letošního roku. Po několikanásobném propouštění zaměstnanců a nedávném plánu na uzavření regionálních webových stránek, které budou nahrazeny jednou mezinárodní, se americký gigant rozhodl pro další kontroverzní krok: stažení z Jižní Koreje.

Motorola v budoucnu nebude na jihokorejském trhu prodávat své smartphony ani tablety a stává se tak v poměrně krátké době druhým významným výrobcem, který se k tomuto kroku rozhodl. V létě Jižní Koreu opustilo HTC, které se na tamním trhu také dlouhodobě potýkalo s nezájmem zákazníků o jeho zařízení. Jihokorejský trh totiž doslova ovládá Samsung spolu s dalšími domácími výrobci.

Motorola však pouze neukončuje prodej telefonů a tabletů, ale také uzavírá své tamní výzkumné centrum. Celkem se americký výrobce chystá propustit asi 90 % svých zaměstanců pracujících v Jižní Koreji.

zdroj: tnw

2 KOMENTÁŘE

  1. Je asi jen otázkou času, kdy Google Motorolu definitivně zahubí.
    Zlikvidovat jméno značky, která stvořila celé toto odvětví, je nehorázná
    neurvalost!!

    • S tím nesouhlasím. Motorola se začala likvidovat sama ještě před příchodem Googlu. Designem i zpracováním jsou to sice skvělé telefony, po hardwarové a softwarové stránce ale jen dohánějí konkurenci.

      Navíc nám Motorola už dlouhou dobu jasně dává najevo, že pokud nejste z USA nebo Číny, měli bychom si na jejich telefony nechat zajít chuť.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here