Miniadaptér na microSD karty do microUSB pro Androidí zařízení

3

kick_3

Jednou z nejčastějších na hardware mířících výtek vůči současným chytrým telefonům je spolu s nevyměnitelnou baterií absence, dříve takřka ve všech alespoň trochu chytrých zařízeních přítomného, slotu na paměťové microSD karty.

Tento problém sice na některých zařízeních řeší podpora USB-to-go, tedy funkce umožňující připojení skoro jakéhokoliv USB zařízení do microUSB portu zařízení, třeba i flash disku, nicméně vzhledem k nutnosti tahat s sebou speciální kabel nejde o úplně nejpohodlnější řešení.

Nyní se ovšem na Kickstarteru objevil s žádostí o finanční podporu projekt, který by mohl oba problémy levně a hlavně jednoduše vyřešit – vcelku miniaturní čtečka MicroSD karet určená do microUSB portu androidích telefonů a tabletů.

Takových se samozřejmě v dnešní době již několik pořídit dá, v naprosté většině případů jde ale o nekvalitní, po prvním dni se rozpadající kousky z Číny. A právě v kvalitě a podpoře by tato, žádající podporu na Kickstarteru, měla být lepší.

kick_1

Konkrétně půjde o kvádr s přibližnými rozměry 2,5 x 2,5 x 0,8 centrimetrů, který v sobě bude ukrývat jak microUSB port, tak i slot na microSD kartu. U konstrukce zajisté potěší možnost přichycení na klíče nebo nějaký provázek, a to jak hlavní části, tak i sundavací horní krytky. Že autoři u návrhu uvažovali je patrné také v oblasti konektoru, ten je totiž o necelé 2 milimetry vystouplý, díky čemuž půjde čtečku používat i u zařízení v ochranném krytu.

Zajímavá je také podpora karet. Čtečka totiž zvládá nejen současné MicroSDHC karty, ale také teprve na trh se pomalu dostávající MicroSDXC, které v současné době dosahují kapacit až 64 GB. Teoreticky pak jejich standard umožňuje až 2 GB paměti. Z hlediska rychlosti by neměl být problém ani s class 10 kartami.

Trochu horší je to bohužel u podpory koncových zařízení, tedy tabletů a telefonů. S většinou, tedy těmi, které podporují USB OTG, problém sice není žádný, u některých ale vyvstávají zbytečná omezení, která se dají obejít jen rootem, a pár telefonů má kvůli zakázanému OTG a neexistujícímu napájení microUSB portu dokonce úplně smůlu.

kick_2

  • Samsung: Galaxy S2, S3, Note, Note 2, Galaxy Express; Naprosto bez problémů
  • Motorola: RAZR M, RAZR HD, RAZR MAXX HD, Xyboard 8.2″ Tablet; Naprosto bez problémů
  • HTC One: X+, Evo 4G LTE (Sprint), DROID DNA; Naprosto bez problémů
  • Samsung: Galaxy Nexus, Google Nexus 7 & Nexus 10; Částečně a to pouze s nainstalovaným MediaImporter či podobným; případně s rootem a StickMount / USB OTG Helper bez omezení
  • Tablety s RockChip & AllWinner chips; Sonicview N710; Naprosto bez problémů
  • Další bez OTG: Nexus 4, Samsung Galaxy S, HTC HD 2 & další bez OTG; Nefunguje vůbec

MicroSD čtečku do microUSB portu si můžete skrze Kickstarter přeobjednat již nyní. Stačí podpořit projekt alespoň 12 dolary, mezinárodní poštovné je totiž zdarma. K prvním přispěvovatelům by se měl výrobek dostat již přibližně za 2 měsíce. Dostupný bude ve čtveřici barevných provedení.

 

Přispějte na projekt

Zdroj: kickstarter

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here