Microsoft kupuje LinkedIn za 26,2 miliardy dolarů!

0

LinkedInMicrosoft zčistajasna oznámil, že odkoupí LinkedIn za 26,2 miliard $. Spoluzakladatel, akcionář a generální ředitel společnosti Reid Hoffman tuto dohodu plně podporuje. Weiner zůstane dále generálním ředitelem, ale bude podřízen Microsoftu.

Tato obchodně orientovaná sociální síť se může pochlubit 433 miliony členů, jejichž počet stále roste, což dokazuje 19% meziroční nárůst. Každý měsíc tuto sociální síť navštěvuje 105 milionů návštěvníků a 60% uživatelů využívá novou aplikaci. Na síti v současné době najdeme 7 milionů pracovních nabídek, což představuje meziroční nárůst o 101%.mliPoslechněte si Nadella z Microsoftu a Weinera z LinkedIn, jak společně mluví spolupráci.

www.youtu.be/-89PWn0QaaY

Částka 26,2 miliard $ není nízká, když vezmeme v potaz, že Facebook utratil za WhatsApp 19 miliard $, a to v době, kdy měla tato chatovací platforma 450 milionů uživatelů (takže asi stejně jako LinkedIn), ale také musíme brát v potaz, že počet uživatelů od té doby vzrostl o více než jednu miliardu.

Pro srovnání Google koupil společnost Motorola Mobility za 12,5 miliardy $, zatímco Microsoft akvizici Nokia pouze za 7,2 miliard $. Společnost Microsoft odkoupila také Skype, a to za 8,5 miliard $ v době, kdy měla tato platforma pro videohovory 660 milionů uživatelů.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here