Jolla smartphone vybavený Sailfish OS se ve Finsku prodává lépe než iPhony

0

Nové mobilní platformě Sailfish OS nedávala většina z nás příliš mnoho šancí na úspěch. Na trhu ovládaném Androidem, iOS a dalšími velkými hráči se však Jolla, první smartphone s tímto operačním systémem, dokázal poměrně slušně uchytit. Alespoň u Finů, kteří jsou v oblasti mobilních telefonů vyhlášenými vlastenci, což potvrzují dlouhodobě nadprůměrné výsledky prodejů Nokií.

Jolla smartphone

U finského operátora DNA se Jolla smartphone stal v prosinci uplynulého roku pátým nejprodávanějším telefonem v nabídce, a překonal tak například iPhone 5S i jeho levnější verzi iPhone 5C. Lépe se v zemi tisíců jezer prodávaly jen tři androidí modely od Samsungu a Nokia Lumia s Windows Phone:

  1. Samsung Galaxy Trend
  2. Samsung Galaxy Y
  3. Samsung Galaxy S III 4G
  4. Nokia Lumia 520
  5. Jolla
  6. Apple iPhone 5s
  7. Samsung Galaxy Ace3 4G
  8. Apple iPhone 5c
  9. Samsung C3595
  10. Samsung Galaxy S4 4G+

Pokud chcete podpořit prodej smartphonu Jolla, můžete si jej zakoupit i z České republiky, a to za 399 eur, v přepočtu bezmála 11 tisíc korun. Ve výbavě přístroje nalezneme 4,5″ displej s rozlišením 960 x 540 pixelů, dvoujádrový procesor Snapdragon 400 taktovaný na 1,4 GHz, 16GB interní paměť, slot na micro SD karty, 8mpx fotoaparát s autofokusem, NFC a LTE.

Jolla smartphone je vyveden v jednoduchém, ale zároveň pohledném designu. Samotný smartphone je sice v poněkud nudné černé barvě, ale jako originální příslušenství bude prodáváno devět vyměnitelných barevných krytů. Spíše efektním detailem je automatická změna barvy uživatelského rozhraní podle toho, jaký kryt uživatel právě používá.

Sailfish OS je kompatibilní nejen s aplikacemi pro Meego, ale také pro Android. Nový operační systém totiž obsahuje androidí runtime, díky kterému bude možné na telefonu spustit téměř jakoukoliv aplikaci. Zejména zpočátku to bude pro Sailfish OS obrovská výhoda, neboť počet nativních aplikací bude jistě velmi omezený. Místo Google Play Store však ve smartphonu nalezneme předinstalovaný alternativní obchod Yandex Store.

zdroj: Kauppalehti via GSM Arena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here