JetBrains uvolnilo javové vývojové prostředí IntelliJ IDEA verze 12

7

Kromě obligátního Eclipse existuje pro Javu, potažmo Android, poměrně velká řádka dalších a mnohdy neméně kvalitních, vývojářských prostředí. Jedním takovým je například také multiplatformní a částečně opensource IntelliJ IDEA od společnosti JetBrains, které se tento týden dočkalo nové verze s číslovkou 12.

IntelliJ IDEA 12 přináší poměrnou velkou řádku změn, včele s podporou Javy verze 8 a možností navrhovat SQL databáze přímo z aplikace. Androidí vývojáře nicméně zřejmě nejvíce potěší přidání plnohodnotného vizuálního návrháře androidích aplikací. Potěšující zprávou také je, že vizuální návrhář je součástí nejen placené enterprise edice, ale také otevřené a zdarma dostupné komunitní verze.

Vzhledem k tomu, že s vývojem androidích aplikací nemám takřka vůbec žádnou zkušenost, tak nemohu IntelliJ s Eclipse objektivně porovnat. Na základě reakcí rozesetých různě po webu bych ale jeho vyzkoušení alespoň začínajícím programátorům s menšími projekty určitě doporučil, na rozdíl od Eclipse totiž prý prostě funguje.

Zdroj: Jetbrains via AndroidPolice

7 KOMENTÁŘE

  1. Ono totiž Eclipse jsem instaloval na 2 PC, stejný postup jednou fungovalo a jednou ne. Pak vše smazat a udělat znovu. Pak se mi třeba samo podělalo. Je to prostě taková potvora a moloch.

    • O tom mi povídejte. Sám jsem chtěl s programováním pro Android začít, ale porod při instalaci Eclipse, ADK, atd. jsem prostě nevydržel a raději zůstal u C# a WP7/W8.

  2. Eclipse absolutne nezvlada pracu s mnoho subormi v res adresari. Pri kazdej aj minimalnej zmene xml potom generuje cely R.java subor, co pri velkych projektoch trva radovo minuty. IntelliJ pouzivam mozno rok a k Eclipse sa neplanujem vratit….

  3. Jdu vyzkoušet. Moje trpělivost s kombinací android+eclipse přetekla už několikrát. Zrovna pávě teď s chybou NoClassDefFoundError, kde všechny možné rady na diskuzních fórech selhávají.

    • Jes, převedl jsem všechny projekty do idea12 a ta rychlost je k neuvěření. Generování APK !FUNGUJE! a hotovo je během 20sec. Né žádné skoro tři minuty v eclipse s luxusní hláškou „conversion to dalvik format failed with error 1“. Nej Vánoční dárek!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here