SlimPort – rozšířené možnosti pro microUSB

10

Jak již od nás víte, nový LG Nexus 4 je vybaven SlimPortem. V tomto článku jste se mohli dozvědět, že jde o rozšířený konvertor HDMI výstupu. Nyní se pojďme podívat na to, jak tento rozšířený port od společnosti Analogix můžeme v praxi využít.

Ke svému telefonu můžete připojit příslušenství v podobě microUSB -> HDMI redukce a díky tomu můžete snadno sdílet obsah Vašeho telefonu na větším zobrazovacím médiu, jako je například PC monitor, projektor a nebo například moderní televizi.

Specifikace SlimPortu:

  • podpora FullHD
  • frekvence 60 Hz
  • 24 bitová barevná hloubka

Největší výhodou je to, že takto připojený telefon je i zároveň nabíjený, čili se nemusíte děsit výdrže.

Představení toho, jak to celé funguje naleznete v tomto krátkém (anglickém) propagačním videu:

httpv://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=OHWRjBsMgP8

Pokud Vás zajímá, v jakých verzích bude SlimPort nabízen, podívejte se na následující výčet:

  • microUSB => HDMI
  • microUSB => DVI
  • microUSB => VGA
  • microUSB => DisplayPort

SlimPort přináší opravdovou příjemné rozšíření klasického microUSB konektoru, který ve většině telefonů slouží pouze pro nabíjení nebo přenos dat (u Nokie a některých tabletů také jako USBhost).

Pokud Vás zajímá nabízených redukcí, musíme nejprve upozornit, že v těchto dnech se prodává pouze redukce z microUSB na HDMI. Ta je dostupná za 30 dolarů, což je v přepočtu asi 600 Kč. Zakoupit jí můžete na většině zahraničních obchodů s elektronikou, nebo zde na Amazonu. Zbytek redukcí se bude prodávat později a lze předpokládat, že cena bude korespondovat s cenou již nabízené redukce na HDMI.

10 KOMENTÁŘE

  1. Asi budem za blbca ale bude to teda prenasat obraz i z mojho nexusu 7? Na sgs 2 mam rdukciu na tv ale nexus 7 nema mhl tak dufam ze toto pomoze 🙂

  2. nexus 4 nepodporuje usb otg, preto tie kadejake redukcie.. Ja nemam problem cez MHL pripojit wifi klavesnicu+mys, usb kluc, TV a cez lacnejsiu redukciu z hdmi>dvi pripojim aj monitor (xperia T), takze ziadne prevratne zariadenie tu nevidim a ktomu este aj drahsia varianta..

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here