Huawei chce být třetím největším výrobcem chytrých telefonů

0

huawei-logo

Není to tak dávno, co jsme informovali o tom, že LG se stalo třetím největším výrobcem smartphonů. Místo uvolnila společnost HTC, které se v poslední době příliš nedaří. Nicméně jak se zdá, LG si tento titul možná dlouho neužije. Čínský ambiciózní výrobce Huawei se nechal slyšet, že má zálusk stát třetím největším výrobcem, jistě, pomohlo by to jeho jménu nejen v Evropě.

Výrobce se snaží od roku 2011 prosadit na trhu s vlastní značkou. V minulém roce bylo na trh dodáno 90 procent vyrobených zařízení pod značkou Huawei. Prosadit se společnosti daří, zejména díky dobrému poměru ceny a výkonu u svých modelů.

V roce 2012 se příjmy společnosti vyšplhaly až na 7,5 miliardy amerických dolarů. V letošním roce se počítá s příjmy okolo 9 miliard dolarů. Podle generálního ředitele Richarda Yu, se Huawei chce stát předním výrobcem smartphonů. Během 3 až 5 let chce dosáhnout příjmů mezi 20 až 30 miliardami dolarů s čistým ziskem 3 až 4 miliardy. Konečným cílem je být jedním ze tří největších výrobců telefonů, což by neměl být až takový problém. Svého cíle společnost  na chvíli dosáhla ve čtvrtém čtvrtletí minulého roku. A pokud Huawei poroste současným tempem, možná se dostane ještě dál.

Je sice možné, že kvůli bezpečnostním rizikům a aférám ohledně špionáže se nikdy nestane prvním nebo druhým největším výrobcem a nezíská pověst jako třeba Samsung nebo Apple. Na druhou stranu, třetí místo bude i tak obrovský úspěch.

zdroj: phonearena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here