Intel údajně spolupracuje na konvertibilních noteboocích s Androidem

1

android_intel

Pokud se novému okennímu systému od Microsoftu – Windows 8 něco bez debat podařilo, pak to bylo určitě rozšíření více či méně konvertibilních notebooků, které mohou fungovat jednak jako notebooky a po odpojení nebo překlopení displejové části také jako tablety.

Podle zdroje citovaného serverem DigiTimies se na podobných zařízeních ovšem již brzy dočkáme i Androidu. Výrobce x86 procesorů Intel totiž podle všeho spolupracuje s hned několika hardwarovými výrobci, včetně poměrně uznávaného Lenova, HP nebo Aceru, na celé řadě konvertibilních zařízení postavených na operačním systému Android.

Oficiálním má být nedávný propad prodejů počítačů a notebooků s Windows o 25 % a celkový přechod od velkých počítačů právě k tabletům. Osobně bych v zapojení Intelu ovšem viděl i snahu konkurovat na poli andoridích zařízení klasickým ARMovým procesorům.

Ať už je ale důvod jakýkoliv, tak se prvních zařízení, konkrétně řady Lenovo Yoga 11 Androidem, podle všeho dočkáme v půlce letošního roku. Ostatní výrobci by se pak měli připojit ve třetím čtvrtletí. Očekávaná cena je okolo 500 dolarů, tedy přibližně 9 000 korun českých.

Zdroj: DigiTimes

 

1 komentář

  1. Intel zaspat a tak zas zkouší něco vymyslet (již vymyšlené). Ale jestli tomu dají hezkou cenu, proč né 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here