Huawei Ascend Mate převálcoval konkurenci ve výdrži baterie

2

Huawei Ascend Mate 1

Huawei Ascend Mate je smartphone se čtyřjádrovým procesorem a zejména 6,1″ displejem, což z tohoto obra rozhodně nedělá nejúspornější zařízení na trhu. Naštěstí však výrobce nešetřil na baterii, která má kapacitu 4 050 mAh. A jaký je výsledek této kombinace? To vyzkoušeli redaktoři webu .

V první disciplíně, kterou je telefonní hovor přes 3G, měl Huawei Ascend Mate velkou výhodu. Displej zařízení totiž zůstává po dobu hovoru vypnutý, takže Mate mohl těžit z nadprůměrné kapacity své baterie. A to se projevilo také ve výsledku, neboť Huawei Ascend Mate se s výdrží 25 hodin a 12 minut stal zdaleka nejúspěšnějším testovaným zařízením v této kategorii. Daleko za ním zůstal i dlouhodobá vítězka Motorola Razr Maxx.

huawei ascned mate battery 1
Test výdrže baterie při 3G telefonování

Úspěch se podle očekávání neopakoval v další disciplíně, kterou je surfování po internetu. Tady totiž Huawei Ascend Mate táhl dolů obrovský displej. Ani přesto se však nedá říct, že by výsledných 8 hodin a 17 minut bylo ostudou.

huawei ascned mate battery 2
Test výdrže baterie při prohlížení internetových stránek

Velmi dobrého, i když ne nejlepšího výsledku, dosáhl Huawei Ascend Mate při testování přehrávání videa, kdy se vybil až za 12 hodin a 18 minut.

huawei ascned mate battery 3
Test výdrže baterie při přehrávání videa

Celkově redaktoři ohodnotili výdrž baterie jako velmi dobrou, takže by uživatelé ani přes obrovský displej neměli být závislí na nabíječce. Překvapením je také nízká doba nabíjení, která je údajně téměř stejná jako u většiny dnešních high-end smartphonů.

huawei ascned mate battery 4

zdroj: GSM Arena

2 KOMENTÁŘE

  1. Mam Motorolu Razr Maxx po oficialnim upgrade JB 4.1.2 a s vydrzi je na tom jeste daleko lepe nez s ICS, takze vysledky vyse uvedene by zrejme pak vypadaly jinak.

  2. Pokud jde o razr, nemyslím, si, že by ho někdo hanil. Konstatování – tedy výsledky provedených testů – prostě holý fakt. A ano, mě se líbí, že bodoval slušně Huawei.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here