Pattrn – už nikdy si nemusíte lámat hlavu s pozadím plochy

0

unnamed (7)

 

Hledání toho správného pozadí pro plochu vašeho Androidu bývá někdy otrava. Zkoušíte jich desítky a třeba vám žádné ani nesedí. A co to nechat na aplikaci?

Ne nadarmo je Pattrn součástí výběru nejhezčích aplikací podle Googlu. Má jednoduchý, přehledný a hezký holo design a to, co dělá, dělá výborně. Pattrn je banka obrázků na pozadí plochy vašeho telefonu nebo tabletu. A to obrázků druhu, kterému se v angličtině říká „pattern“, u nás bychom řekli něco jako tapety s opakujícím se vzorem. Díky tomu jsou univerzálně použitelné na různě velké displeje a je u nich velká šance, že budou prostě vypadat hezky.

Screenshot_2013-07-06-14-01-51Screenshot_2013-07-06-14-02-14Screenshot_2013-07-06-14-03-20

Hned po spuštění se vás Pattrn zeptá, jestli chcete automaticky nastavovat pozadí vašeho telefonu. Na výběr je frekvence (denně, jednou za týden, nikdy) a sekce, ze které bude aplikace obrázky čerpat, tedy nejoblíbenější, nejnovější nebo váš osobní výběr. A je to skvěle funkční! Skutečně jsem se posledních pár dní probouzel s úplně jiným a novým pozadí na mém HTC, pro někoho, kdo rád věci mění a je ochoten přenést díl odpovědnosti za svůj vkus na aplikaci, bude navýsost spokojen. Když si navíc do seznamu přidáte jen svoje oblíbence, můžete vaše plochové all-stars nechat rotovat do nekonečna.

Samozřejmostí je možnost procházet celou galerii. Ta čítá ohromné množství obrázků, a tak je kromě rozdělení do sekcí (shodné jako při úvodním nastavení, viz. výše) možné i vyhledávat. Hledání ale reaguje, což je skvělé, nejen na klíčová slova ale i na jména barev. Po vybrání obrázku (a vysunutí dolní lišty s názvem) uvidíte počet lajků (zde pojmenovaných love), komentářů a počítadlo zhlédnutí.  Úplně dole pak najdete ještě odstíny barev, které jsou pro dané pozadí charakteristické a vybráním některého z nich jde okamžitě spustit jeho vyhledávání. Zbývá už jen možnost přidat si položku do oblíbených, nastavit jako pozadí nebo sdílet dál.

Screenshot_2013-07-06-14-02-26Screenshot_2013-07-06-14-02-48Screenshot_2013-07-06-14-03-00

Ve sloupci „You“ si můžete vyvolat seznam oblíbených, prohlédnout si historii obrázků, které jste si nastavili jako pozadí a zobrazit seznam uložených hledání. A to je vše, více toho Pattrn nenabízí. Ale to, co ano, dělá sakra dobře a tuším, že se mnou ještě dlouho zůstane.

Teď už nezbývá než se jen těšit, jaké pozadí mi vybere na zítřejší den.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here