HTC se připojuje k PlayStation Mobile

2

Už v únoru se objevily první neoficiální informace o tom, že HTC bude prodávat zařízení s PlayStation certifikací. Dnes Sony na veletrhu E3 uvedlo, že mění název platformy PlayStation Suite na PlayStation Mobile. Zároveň bylo potvrzeno, že prvním partnerem Sony vyrábějícím zařízení s podporou PlayStation Mobile bude HTC.

To znamená, že na smartphonech od HTC, které jsou tzv. „PlayStation Certified“, bude možné spustit starší hry z původní herní konzole PlayStation i zcela nové hry vytvořené pomocí SDK. Prvními telefony taiwanského výrobce, které podporují PlayStation Mobile, jsou HTC One X, HTC One S a HTC One V.

A jaké výhody to přinese oběma společnostem? PlayStation certifikace dává HTC konkurenční výhodu v oblasti her nad ostatními výrobci smartphonů s Androidem. Na druhou stranu je ale pravda, že Xperiím ani mobilní herní konzoli PS Vita, které tuto výhodu už mají delší dobu, se na trhu příliš nedaří.

Po připojení HTC se samozřejmě rapidně zvýší počet zařízení, které budou podporovat PlayStation Mobile a tím se zvýší zájem o tuto platformu mezi vývojáři her.

zdroj: ap

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here