HTC: Konec roku mírný zisk, začátek roku 2014 opět ve ztrátě

0

htc-one-octa-hero

Tchajwanská společnost HTC dnes zveřejnila své finanční výsledky za poslední kvartál uplynulého roku 2014. Zdá se, že výrobce chytrých telefonů stále nemůže zastavit svůj pád a zlepšení nepřijde nejspíše ani v prvním kvartále letošního roku.. Portál The Verge přinesl zajímavé srovnání všech kvartálů od roku 2012 z pohledu finanční výsledků HTC. Jak si můžeme všimnout, zatímco na konci roku 2012 mělo příjem skoro 60 milionů eur, koncem minulého roku se tato částka ztenčila „pouze“ na necelých 43 milionů eur. Firma tak zaznamenala propad o 28 procent.

Nutno však podotknout, že koncem roku 2012 přišel na trh vylepšený telefon HTC One X+, zatímco konec minulého roku nepřinesl žádný vylepšený telefon, tedy pokud nepočítáme HTC One Max, který byl HW slabší než konkurence a i HTC One. Každopádně srovnání s třetím kvartálem je pro HTC pozitivní, jelikož již nejsou ve ztrátě. Uvidíme jak dlouho tato čísla HTC udrží, protože Q1 2014 by mělo být ještě horší, což logicky vychází z čekání na nové vlajkové lodě, které se dostanou na trh nejspíše až začátkem Q2.

Peter Chou CEO HTC zároveň potvrdil, že se firma nyní zaměřuje na vytvoření silného portfolia střední a nižší třídy. Zároveň dodává, že je důležité, aby HTC komunikovalo se svými zákazníky.

htc

 

Zdroj: TV

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here