Hazard Rush odstraněn z Google Play kvůli SEO vtípku

2

hazard

Když se koncem minulého týdne objevila zpráva o 60 000 odstraněných aplikacích z Google Play, tak byla přijata vcelku nekriticky pozitivně. A byl k tomu důvod, Google Play je doslova plný nekvalitních, mnohdy explicitně škodlivých a vývojářskou úmluvu porušujících aplikací, které si nic jiného než smazání nezaslouží. Bohužel se ale s větší kontrolou Google Play pojí i druhá stránka mince, a sice mazání aplikací, které vcelku nic špatného neudělaly.

Jednou takovou je pak i pouhý týden stará hříčka Hazard Rush, kombinující něco jako hada a hříčku typu Spirit (naše recenze), která byla z Google Play smazána ani ne po 7 dnech od vydání. Důvodem pro smazání pak nebyl škodlivý kód, posílání premium SMS ani napodobování nějaké cizí aplikace, ale drobný SEO (zkratka pro: optimalizace pro vyhledávače) vtípek v popisu aplikace, který měl za cíl pobavit a případně přitáhnout hráče, kteří na Google Play hledali „Temple Run“.

Popis konkrétně zněl: „…Hazard Rush je z půlky jako had, z půlky jako Geometry Wars a z půlky jako Temple Run (to poslední je tu možná jen kvůli SEO).“

Samozřejmě nejde Google ze smazání vinit. Je totiž nejen možné, ale dokonce velmi pravděpodobné, že za smazáním stál automat, který prostě a jednoduše stahovat aplikace, které s Temple Runem neměli nic společného, ale odkazovali se na něj. I tak jde ale o krásný příklad toho, jak může větší kontrolu odnést legitimní aplikace.

Nakonec to ale snad všechno dopadne dobře. Vývojář se totiž rozhodl hru znovuvydat pod novým účtem bez SEO vtípku. A i do té doby je hra dostupná, například zde.

Zdroj: androidpolice

2 KOMENTÁŘE

  1. Proč se článek snaží navodit dojem, že to odnesla nevinná aplikace, když důvod smazání je na první pohled zcela legitimní?

    • O legitimitě důvodu by se dalo spekulovat, přeci jen to byl jen vtípek. Nicméně, nejde jen o tento případ, podobných aplikací, které odnesly kontrolu (a legitimně) existuje více, proto ‚negativní nádech‘. A navíc, Google z toho v článku nikdo nevinní viz:

      „Samozřejmě nejde Google ze smazání vinit. Je totiž nejen možné, ale dokonce velmi pravděpodobné, že za smazáním stál automat, který prostě a jednoduše stahovat aplikace“

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here